Ziyaretçi Kuralları
14 Haziran 2024

Hasta ziyareti esnasında dikkat edilecek hususlar;

 

·              Hasta servislerinde 13 :00-14:00 ile 19:00-20:00 saatleri arasında ziyaret yapılabilir. Bu saatler hastaların bakım ve uyku zamanları dikkate alınarak düzenlenmiştir. Yoğun bakımlarda ziyaret saatleri bölüme özgü olarak belirlenmiş ve alanlarda duyurusu yapılmıştır. Belirtilen ziyaret saatlerine uyunuz.

 

·              Hasta ziyaretleri hastanemiz tarafından belirlenen prosedürlere uygun olarak, hastaların huzur ve sükunetini bozacak durumlara sebebiyet vermeyecek şekilde yapılmalıdır.

 

·              Doktorunun izin vermediği özel durumlarda hasta ziyareti için lütfen ısrar etmeyiniz.

 

·              Yoğun bakım ünitelerinde olası bir acil durumda hasta ziyaretine izin verilmemektedir. Servislerde ziyaret süresinin 15 dakikayı aşmamasına ve odada 2 kişiden fazla sayıda ziyaretçi olmamasına dikkat ediniz.

 

·              Ziyarete gelirken topraklı çiçek ve vazoya konulmak üzere buket çiçek getirmeyiniz. Bu çiçekler hastanız için enfeksiyon riski taşıdığından hasta servislerine kabul edilmemektedir.

 

·              Hasta mahremiyetine saygı gösterilmelidir.

 

·              Hastanızın oda kapısında uyarı işaretleri varsa lütfen dikkat ediniz.

 

·              Hastanemizde çocuk ziyaretçilerin ziyaretine izin verilmemektedir.Sadece hasta hekiminin uygun gördüğü özel durumlarda çocuk hastalara kardeş ve arkadaşları tarafından ziyaret için ‘Çocuk Ziyaretçi Bilgilendirme ve Rıza Belgesi’ doldurularak ziyarete izin verilebilir.

 

Unutmayınız !

Hastanızın sağlığı sizin için olduğu kadar bizim içinde önemlidir.